Dieta startowa

Dieta startowa jest dietą odchudzającą dopasowaną do rytmu biologicznego zegara człowieka. Dieta nie jest rygorystyczna i polega głównie na dostosowaniu jadłospisu do naturalnego rytmu organizmu. Organizm w określonych porach dnia spala składniki odżywcze i to jest podstawą diety startowej. Twórcą omawianej diety jest doktor Alain Delabos. Każdy posiłek/ składnik odżywczy powinien być spożyty o określonej porze dnia. Według twórcy diety częstym powodem otyłości jest spożywanie w nieodpowiednich porach dnia składników odżywczych. Dla przykładu wieczorem nie należy spożywać ani tłuszczy, ani węglowodanów, ponieważ nie zostaną one spalone, natomiast można spożywać je rano. Według osób stosujących dietę w ciągu miesiąca można schudnąć nawet 8 kilogramów co jest doskonałym wynikiem zważywszy na to, że można jeść co się chce byle o odpowiednich porach. Zasady diety startowej:
Śniadanie
Powinno zostać skonsumowane między godziną 5 – 9, ponieważ w tym czasie przekształca tłuszcze i węglowodany w energię na cały dzień. Zabronione są słodycze, bo rano organizm słabo trawi cukry. Na śniadanie można zjeść np. jajecznicę z boczkiem.
Obiad
Obiad najlepiej zjeść w godzinach 12 – 14 w tym czasie organizm najlepiej trawi białka. I radzi sobie dobrze nawet z ciężkostrawnymi potrawami. Powinien on być zjedzony około 5h po śniadaniu.
Podwieczorek
Według wytycznych diety 16 – 17 to godziny w których można zjeść podwieczorek. W tym czasie wskazane są tłuszcze roślinne np. masło orzechowe.
Kolacja
Kolacja jest ostatnim posiłkiem, który należy zjeść w godzinach 16 – 20. Organizm trawi wolniej w tym czasie, dlatego kolacja musi być zawsze niskokaloryczna. Można zjeść np. chude mięso czy ryby. Najlepiej kolację spożyć 90 minut przed pójściem spać.
Dieta nie jest rygorystyczna, a jej zasady są proste i przejrzyste w dodatku nie powoduje uczucia głodu i nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw, a jedynie jeść je o określonej porze. Mimo tego dieta pozwala schudnąć nawet 8 kilogramów co jest dobrym wynikiem, dlatego warto ją wypróbować.

Related posts

Leave a Comment